
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Hold Current | 1.5 mA |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 6.5 mA |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 700 mV |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 65 A |
| Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM | 600 V |
| On-State Voltage | 1.3 V |
| On-State Current | 8 A |
Stock: 1261
Distributors
pcbx
Unit Price$0.73104
Ext.Price$0.73104
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.73104 | $0.73104 |
| 10 | $0.66984 | $6.69840 |
| 25 | $0.61376 | $15.34400 |
| 50 | $0.56237 | $28.11850 |
| 100 | $0.50355 | $50.35500 |
| 300 | $0.45088 | $135.26400 |
| 500 | $0.40371 | $201.85500 |
| 1000 | $0.38233 | $382.33000 |
| 3000 | $0.36208 | $1086.24000 |
| 5000 | $0.34290 | $1714.50000 |
